Kategória: Tudománykommunikáció
A tudománykommunikációs rovat cikkeinek fő célja az ismeretterjesztés — elsősorban az értelmiségi rétegből kikerült olvasóink számára. Megtalálni az arany középutat a szakmaiság és a közérthetőség között, mindvégig szem előtt tartva a hitelességet. Alapelvünk: egy forrás nem forrás!
NULLA KILOMÉTER/ÓRA
Szombat délután volt. A Budapest-Keleti pályaudvarról Szolnokra tartó vonat Gyömrő és Mende között megállt a nyílt pályán. Az embereknek általában 5 percig fel sem tűnik,…
A SZENT KORÁN MAGYAR NYELVŰ FORDÍTÁSAIRÓL
A Szent Korán magyar nyelvű fordításainak vizsgálata történeti szempontból nem nélkülözheti a legfontosabb európai Korán-fordítások összefoglaló ismertetését. Az első európai, latin nyelvű Korán-fordítás 1143-ban készült,…
HOL KÖLTENEK A FEKETE HATTYÚK?
„Micsoda abszurd cím!” – gondolhatja az olvasó, hiszen fekete hattyúk nem léteznek, mert a tollak színezete a madárfajok között genetikai szempontból kódolt. Ennek ellenére mégis…
SADAKO SASAKI ÉS AZ ATOMBOMBA
Sadako Sasaki két éves kislány volt, aki a Misasa híd mellett élt Hirosimában, amikor az atombombát ledobták 1945. augusztus 6-án. Az alábbiakban részletesen olvashatunk a…
ÖT MEG TÍZ KÖNNYŰ MUNKA
Szeretnétek tudni, mi az a könnyű munka? Vala Afshar indiai származású, az amerikai Bostonban lévő Extreme Networks-ként jegyzett IT-vállalkozás marketingigazgatója egykor szépen leírta öt szóban….
A HABLEÁNY-KATASZTRÓFA
2019. május 29-én este, pár perccel 21 óra után –, Budapesten, a Margit hídnál az 1000 tonnás Viking Sigyn szállodahajó összeütközött a 40 tonnás Hableány…